Památky Třeboňska

Po stopách historie

Slavnou lázeňskou tradici, ale také romantický zámek, bývalý augustiánský klášter,městské opevnění s branami, původní měšťanský pivovar Regent, Schwanzenbergskou hrobku a mnoho dalšího může turistům nabídnout Třeboňsko.

Město Třeboň je neodmyslitelně spjato s rody Rožmberků a Schwarzenbergů, jejich historie nás provází téměř na každém kroku. Již ve 14. století zde Rožmberkové založili klášter a později přestavěli místní hrad na renesanční zámek. Z této doby pochází i knížecí pivovar Regent. Pozdější přechod Třeboně do rukou nových pánů Schwarzenbergů nám připomíná kamenná kašna s hlavami Turků na nádvoří zámku i Schwanzenbergská hrobka. Najdeme ji v obci Domanín při jihovýchodním břehu rybníka svět, kde plynule navazuje na zámecký park v anglickém stylu.

Do centra starého města se dostaneme jednou ze čtyř bran, které byly součástí městského opevnění. Třeboňské náměstí je tvořeno souborem renesančních a barokních měšťanských domů s podloubími. Celému náměstí dominuje budova radnice s vyhlídkovou věží i Mariánský sloup. V historickém centru města jsou také pořádány četné kulturní akce a festivaly. 

 

Další fotografie

 
Obrázek

Líbil by se Vám život v Třeboni?

Tak proč si zde nepořídit vlastní bydlení

  • OkSkvělá poloha mezi centrem města a přírodou
  • OkNa dosah jsou lázně, cyklostezky, památky, golf
  • OkVkusné bydlení s úsporou na energiích

Chci si prohlédnout nabídku bytů

Domluvit prohlídku

Přijďte se podívat na byt osobně. Pro usnadnění komunikace vyplňte, prosím, základní údaje.

O projektu

Bytový dům v Lukách se nachází nedaleko centra města Třeboň, které patří mezi nejkrásnější místa jižních Čech. Toto lázeňské město je součástí chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a biosférické rezervace UNESCO.

Prodejce: Zdeněk Křivský, +420 604 651 004, info@bytytrebon.cz

Domluvit prohlídku
Kontaktujte násKontaktujte nás
Byty jsou již dokončené a zkolaudované

Kontakt

TOPlist